Zgłoszenie rachunku bankowego do urzędu skarbowego

Zgłoszenie rachunku bankowego do urzędu skarbowego
Zgłoszenie numeru rachunku bankowego do odpowiednich urzędów i instytucji to obowiązek, z którego powinni wywiązać się podatnicy rozpoczynający prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Zgłoszenie rachunku bankowego do urzędu skarbowego

Zgłoszenie rachunku bankowego do urzędu skarbowego to kwestia, o której powinien pamiętać każdy początkujący przedsiębiorca. W urzędzie skarbowym powinny zostać zarejestrowane wszystkie rachunki – zarówno te firmowe, jak i osobiste – na których wykonywane są operacje powiązane z działalnością firmy. Warto pamiętać o tym, że w przypadku zmiany konta lub dodania nowego rachunku koniecznym okaże się wprowadzenie odpowiednich aktualizacji.

W większości przypadków czas na zaktualizowanie danych bankowych firmy wynosi 7 dni, dodatkowo warto pamiętać także o tym, że każda zmiana dotycząca rachunku bankowego wymaga uzupełnienia odpowiednich formularzy.

Koniecznie trzeba podkreślić, że z obowiązku regulowania zobowiązań podatkowych przy pomocy rachunku bankowego zwolnione są między innymi firmy funkcjonujące jako jednoosobowe działalności gospodarcze – tzw. mikroprzedsiębiorcy posiadają możliwość gotówkowego opłacania podatków i składek ZUS.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Pozycjonowanie Dębica

    Pozycjonowanie stron internetowych Pozycjonowanie stron jest usługą świadczoną przez wiele firm polskich. Każda osoba, która prowadzi swoją firmę albo pracuje w branży informatycznej, na pewno zna znaczenie tego terminu. Pozycjonowanie stron internetowych jest bowiem zabiegiem, który na celu ma zapewnienie, że dana strona internetowa pojawia się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania w Internecie. Jak wykonywane…

    Read more
  • Aplikacja mobilna dla handlowców Aplikacja mobilna dla handlowców to niesamowita innowacja w świecie handlu. Przedsiębiorcy decydujący się na korzystanie z aplikacji mogą wiele zyskać. Wiele transakcji można wykonać sprawniej i szybciej za pomocą aplikacji mobilnych. Oprócz organizowania transakcji detaliści mają również możliwość przejrzystego przeglądania faktur i księgowości. Za pomocą aplikacji jest możliwy sprawny i szybki…

    Read more