Zgłoszenie rachunku bankowego do urzędu skarbowego

Zgłoszenie rachunku bankowego do urzędu skarbowego
Zgłoszenie numeru rachunku bankowego do odpowiednich urzędów i instytucji to obowiązek, z którego powinni wywiązać się podatnicy rozpoczynający prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Zgłoszenie rachunku bankowego do urzędu skarbowego

Zgłoszenie rachunku bankowego do urzędu skarbowego to kwestia, o której powinien pamiętać każdy początkujący przedsiębiorca. W urzędzie skarbowym powinny zostać zarejestrowane wszystkie rachunki – zarówno te firmowe, jak i osobiste – na których wykonywane są operacje powiązane z działalnością firmy. Warto pamiętać o tym, że w przypadku zmiany konta lub dodania nowego rachunku koniecznym okaże się wprowadzenie odpowiednich aktualizacji.

W większości przypadków czas na zaktualizowanie danych bankowych firmy wynosi 7 dni, dodatkowo warto pamiętać także o tym, że każda zmiana dotycząca rachunku bankowego wymaga uzupełnienia odpowiednich formularzy.

Koniecznie trzeba podkreślić, że z obowiązku regulowania zobowiązań podatkowych przy pomocy rachunku bankowego zwolnione są między innymi firmy funkcjonujące jako jednoosobowe działalności gospodarcze – tzw. mikroprzedsiębiorcy posiadają możliwość gotówkowego opłacania podatków i składek ZUS.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Upadłość konsumenta

    Upadłość konsumencka – informacje Nie każdy z nas musi mieć od razu kłopoty finansowe, aby interesować się tematem upadłości konsumenckiej. Wielu z nas może być zaciekawionych tym zagadnieniem tylko hobbistycznie. Tym bardziej, że temat ten jest aktualnie w jakiś sposób ”modny”. Nie ma w tym jednak niczego pozytywnego. Wiąże się to bowiem z utratą dotychczasowego…

    Read more
  • Wprowadzenie Rekrutacja to kluczowy proces dla każdej organizacji. Znalezienie odpowiednich talentów może być trudne, zwłaszcza gdy szukamy profesjonalistów na najwyższym poziomie. W takich przypadkach często sięgamy po usługę zwaną headhuntingiem. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu i skutecznemu procesowi rekrutacyjnemu, który jest wykorzystywany w celu pozyskania najbardziej wykwalifikowanych kandydatów na kluczowe stanowiska. Czym…

    Read more