Windykacja polubowna i Windykacja sądowa

Windykacja sądowa i windykacja polubowna

Procesy windykacyjne

Świadcząc usługę lub sprzedając swój produkt chcemy, żeby nasz klient był w pełni zadowolony. Staramy się pełnić obsługę na najwyższym poziomie. Po to, żeby nasza firma stawała się coraz bardziej rozpoznawalna na rynku, w którym działamy. Zwracamy także uwagę na to, że dobrze obsłużony klient to gwarancja polecenia nas innym osobom.

Za dobrze wykonaną usługę otrzymujemy należną zapłatę. Nie zawsze od razu, ponieważ jeżeli wystawiamy faktury VAT, to termin zapłaty może być ustalony pomiędzy stronami.

Niestety zdarzają się przypadki, kiedy nie otrzymujemy należności na czas. W takim przypadku wysyłamy ponaglenia do zapłaty, a potem wezwania do uregulowania zaległości. Jeżeli takie metody nie skutkują to pozostaje nam wtedy złożyć sprawę do windykacji.

Jeżeli dowiadujemy się, że dłużnik nie będzie w stanie nam zapłacić pełnej kwoty zaległości to pozostaje nam windykacja polubowna, dzięki której jesteśmy w stanie odzyskać przynajmniej część spłaty. W przypadku, gdy jesteśmy pewni, że będzie możliwość odzyskania pełnej kwoty to skorzystamy z metody jaką jest windykacja sądowa.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Jak ograniczyć wydatki w małej firmie? Źle prowadzony biznes potrafi pochłonąć mnóstwo czasu i pieniędzy. Jeśli czujesz, że gotówka ucieka Ci przez palce, spróbuj ograniczyć wydatki na jeden z kilku sposobów. Sprawdź wyciągi z firmowego konta i poszukaj tam wydatków, które nie są Ci potrzebne. Mogą to być subskrypcje na programy, z których już nie…

    Read more
  • Kurs rzeczoznawcy samochodowego Który miłośnik motoryzacji nie marzył kiedyś o pracy bezpośrednio związanej z samochodami? Praca mechanika czy rzeczoznawcy zdaje się spełnieniem marzeń każdego fana czterech kółek. O ile praca mechanika jest dość ciężka i wymaga zarówno siły fizycznej, jak i dobrej kondycji, to praca rzeczoznawcy samochodowego jest bardziej pracą psychiczną, ale droga do tego…

    Read more