Upadłość konsumencka Kraków

Kancelarie zajmujące się upadłością konsumencką w Krakowie
Upadłość konsumencka jest bardzo ciekawym i powszechnym zjawiskiem. Polega na całkowitym lub częściowym umorzeniu przez sąd zobowiązań osoby fizycznej z jednoczesnym uregulowaniem jej zobowiązań wobec wierzycieli. W łatwiejszy sposób można wyjaśnić, że upadłość konsumencka pozwala na oddłużenie osób, które przestały radzić sobie ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Upadłość konsumencka jest postępowaniem sądowym, które skierowane jest wyłącznie do osób prywatnych, które zawodowo nie zajmują się prowadzeniem działalności gospodarczej. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą to sam fakt tego nie pozwala skorzystać z upadłości konsumenckiej. Jak zostało to wspomniane powyżej upadłość konsumencka przysługuje osobom, które nie są w stanie uregulować zobowiązań od co najmniej trzech miesięcy. Co ciekawe upadłość konsumencka może dotyczyć również sytuacji, gdy nieprzemyślanie został zaciągnięty kredyt lub pożyczka. Lecz co znaczy że konsument jest niewypłacalny? Oznacza to, że jego miesięczne wynagrodzenie jest za niskie, aby mógł pokryć on wydatki związane ze spłatą długów oraz utrzymaniem. Wpisując w wyszukiwarkę google 'upadłość konsumencka Kraków’ można znaleźć wiele kancelarii prawnych, które zajmują się tym konkretnym zjawiskiem.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Praca w skupie nieruchomości Każda praca, jaką będziemy w przyszłości wykonywać, powinna opierć się nie tylko na tym, co nas w życiu interesuje, ale także na tym, jakie wykształcenie w tym kierunku posiadamy. Mając na przykład wiedzę o nieruchomościach, możemy pracować w skupie nieruchomości. Wielu ludzi na pewno jest zainteresowanych albo kupnem, albo sprzedażą mieszkań….

    Read more
  • Dlaczego drukarnia wielkoformatowa Warszawa jest potrzebna? Wiele osób może mieć obawy o przyszłość funkcjonujących obecnie drukarni wielkoformatowych. W końcu wiele działań marketingowych zostało przeniesionych do Internetu. Jednak okazuje się, że nadal notowane jest niesłabnące zainteresowanie fizycznymi odmianami reklamy. Przecież wszelkiego rodzaju banery, podświetlane logotypy, ciekawe projekty szyldów nadal są potrzebne. To właśnie między innymi tym…

    Read more