Transkrypcje wywiadów IDI

Zastanawiałeś się kiedyś czym jest transkrypcja? Wytłumaczenie wbrew pozorom jest bardzo proste, jest to tłumaczenie dźwięku na tekst.

Popularne stają się też transkrypcje wywiadów IDI- Indywidualnych Wywiadów Pogłębionych. Inaczej, jest to wywiad w cztery oczy. Celem takich wywiadów jest pogłębienie wiedzy i dotarcie do precyzyjnej informacji.
Korzystanie z usług transkrypcji (przepisania nagranego głosu na papier) może się przydać kiedy chcemy mieć pewność, że nasz wywiad nie zostanie zniszczony, zagubiony lub skasowany z nośnika. Dźwięk zostanie na stale przepisany w wersje dokumentu pisanego, a my będziemy mieli potwierdzenie jego przeprowadzenia. Wszelkie dane zostają zapisane. W trakcie wywiadu zadawane są dokładnie sprecyzowane pytania. Powinny także padać rzeczowe odpowiedzi. Natomiast sama rozmowa odbywa się pomiędzy dwiema osobami,moderatorem i respondentem. To doskonałe uzupełnienie innych form badawczych. Bardzo często wybierane przez osoby zajmujące się prowadzeniem badań.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Upadłość konsumenta

    Upadłość konsumencka – informacje Nie każdy z nas musi mieć od razu kłopoty finansowe, aby interesować się tematem upadłości konsumenckiej. Wielu z nas może być zaciekawionych tym zagadnieniem tylko hobbistycznie. Tym bardziej, że temat ten jest aktualnie w jakiś sposób ”modny”. Nie ma w tym jednak niczego pozytywnego. Wiąże się to bowiem z utratą dotychczasowego…

    Read more
  • Pozycjonowanie Mielec

    Wykorzystanie danych strukturalnych w pozycjonowaniu strony Przeciętna osoba, która już od dłuższego czasu działa w Internecie i stara się na tych działaniach zarabiać, wie, z czym wiąże się pozycjonowanie stron internetowych i na jakich elementach koniecznie należy je oprzeć, aby było ono choć trochę skuteczne. Podstawy to jednak nie wszystko. Jeżeli chce się wyprzedzać konkurencję…

    Read more