Transkrypcje wywiadów IDI

Zastanawiałeś się kiedyś czym jest transkrypcja? Wytłumaczenie wbrew pozorom jest bardzo proste, jest to tłumaczenie dźwięku na tekst.

Popularne stają się też transkrypcje wywiadów IDI- Indywidualnych Wywiadów Pogłębionych. Inaczej, jest to wywiad w cztery oczy. Celem takich wywiadów jest pogłębienie wiedzy i dotarcie do precyzyjnej informacji.
Korzystanie z usług transkrypcji (przepisania nagranego głosu na papier) może się przydać kiedy chcemy mieć pewność, że nasz wywiad nie zostanie zniszczony, zagubiony lub skasowany z nośnika. Dźwięk zostanie na stale przepisany w wersje dokumentu pisanego, a my będziemy mieli potwierdzenie jego przeprowadzenia. Wszelkie dane zostają zapisane. W trakcie wywiadu zadawane są dokładnie sprecyzowane pytania. Powinny także padać rzeczowe odpowiedzi. Natomiast sama rozmowa odbywa się pomiędzy dwiema osobami,moderatorem i respondentem. To doskonałe uzupełnienie innych form badawczych. Bardzo często wybierane przez osoby zajmujące się prowadzeniem badań.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Nieruchomości za gotówkę Remont w mieszkaniu jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Dlatego też bardzo dużo osób odkłada go w czasie, pragnąc zebrać pieniądze, które umożliwią wykonanie gruntownych zmian w wystroju mieszkania. Jednakże w dzisiejszej sytuacji gospodarczej bardzo dużo osób musi sięgnąć do swoich oszczędności. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli mieszkań, które zostały zakupione przy pomocy kredytów. Nieruchomość…

    Read more
  • Wirtualna asystentka

    Wirtualna asystentka dla przedsiębiorcy – szybsza praca i rozwój! Niezależnie od tego, czy dane przedsiębiorstwo dopiero startuje, czy działa już od pewnego czasu, w firmie zawsze jest bardzo dużo do zrobienia. Nie zawsze opłaca się natomiast zatrudniać osobnego pracownika. Jak wiadomo, utrzymanie dodatkowej umowy o pracę to spory koszt, który obciąża tylko i wyłącznie właściciela…

    Read more