Skandia polisa inwestycyjna

Wchodzisz dopiero na rynek pracy, ale już teraz wiesz, że istotnym dla Ciebie będzie budowanie własnej poduszki finansowej? Z drugiej strony – poza korzystaniem w podstawówce ze Szkolnej Kasy Oszczędności, nie masz absolutnie żadnego doświadczenia w kwestii oszczędzania? W dodatku Twoja wiedza o finansach jest znikoma?

Zatem uważaj na przedstawicieli banków, którzy ostrzą zęby na takich jak Ty i nie daj się wpakować w długoletnie zobowiązania, które mogą przynieść Ci spore straty.

Przykład pierwszy z brzegu? Chociażby Skandia polisa inwestycyjna, której działalność odbiła się szerokim echem w środowiskach finansowych. Owa polisa reklamuje się jako taka, która umożliwia rozsądne oszczędzanie. Nic bardziej mylnego! Powiedzmy sobie wprost – przede wszystkim jest to opcja, która oferuje inwestycję, często dosyć ryzykowną. Poza tym sporo tutaj opłat – aktywacyjna czy za zarządzanie. Często musimy zapłacić również opłatę operacyjną czy za przewalutowanie. Warto również wspomnieć, że w wypadku, gdy zdecydujesz się na przedwczesną rezygnację, będziesz musiał przeznaczyć część oszczędności na karę z tego tytułu.  Zgodzisz się chyba ze mną, że koszta są niemałe?

Zatem, weź pod uwagę wszystko to i dobrze zastanów się nad wyborem narzędzi do oszczędzania.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Wirtualne biuro Katowice

    Jak wykorzystać biuro wirtualne w działaniach marketingowych? O skorzystaniu, a wręcz wykupieniu biura wirtualnego myśli się zwykle wtedy, gdy chce się założyć nową firmę, ale nie chce się jej zakładać na własny adres zamieszkania, a nie dysponuje się żadnym innym adresem. Nie musi to być jednak jedyny korzystny cel zastosowania tego wirtualnego rozwiązania. Zdalne biura…

    Read more
  • Nieruchomości za gotówkę Remont w mieszkaniu jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Dlatego też bardzo dużo osób odkłada go w czasie, pragnąc zebrać pieniądze, które umożliwią wykonanie gruntownych zmian w wystroju mieszkania. Jednakże w dzisiejszej sytuacji gospodarczej bardzo dużo osób musi sięgnąć do swoich oszczędności. Dotyczy to zwłaszcza właścicieli mieszkań, które zostały zakupione przy pomocy kredytów. Nieruchomość…

    Read more