Pireneje kolejka wąskotorowa

W pirenejskiej grocie

Góry, przez które przebiega granica między Francją i Hiszpanią kryją wiele tajemnic. Podobno w nich ukryła się mitologiczna córka Atlasa, od imienia której pochodzi ich nazwa. Powstały tu fantastyczne formacje skalne, Pireneje słyną z artefaktów i dzieł sztuki z okresu paleolitu, turyści mogą podziwiać stalaktyty i stalagnity podziemnych komnat zamieszkiwanych przez naszych przodków, ale z pewnością jedną z bardziej niezwykłych jaskiń jest niewielka grota Massabielle.

To miejsce objawień Matki Bożej jest proste i surowe. Służy modlitwie i kontemplacji. Pielgrzymi z całego świata proszą o wstawiennictwo i wsparcie, a fenomen cudownych uzdrowień ściąga do Lourdes co roku około 6 milionów wiernych. Zawsze płoną tu świece, pierwszą z nich zapaliła św. Bernadetta podczas czwartego objawienia. Było ich 18.

U stóp figury Matki Bożej dłonie pielgrzymów wygładziły twardą skałę. Woda z tryskającego tu źródła leczy chore ciała i dusze. Procesja eucharystyczna odbywa się codziennie o 16.30. To niezwykłe miejsce kultu i wiary.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Pozycjonowanie Dębica

    Pozycjonowanie stron internetowych Pozycjonowanie stron jest usługą świadczoną przez wiele firm polskich. Każda osoba, która prowadzi swoją firmę albo pracuje w branży informatycznej, na pewno zna znaczenie tego terminu. Pozycjonowanie stron internetowych jest bowiem zabiegiem, który na celu ma zapewnienie, że dana strona internetowa pojawia się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania w Internecie. Jak wykonywane…

    Read more
  • Wstęp Kancelaria adwokacka w Krakowie to miejsce, w którym mieszkańcy miasta i przedsiębiorcy mogą liczyć na profesjonalne wsparcie prawnicze. Kraków, będący jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych i biznesowych w Polsce, przyciąga wielu ludzi z różnych branż i środowisk. W takim dynamicznym środowisku istnieje zapotrzebowanie na usługi prawne, które mogą pomóc w rozwiązaniu różnorodnych problemów prawnych….

    Read more