Komunikacja Niewerbalna

Komunikacja niewerbalna
Pomimo że komunikacja niewerbalna przez wielu ludzi jest bagatelizowana, to w rzeczywistości jest ona kluczowa podczas odbierania komunikatu. Komunikacja niewerbalna to pojęcie niezwykle złożone, na które składają się między innymi wygląd fizyczny, gesty, wyraz twarzy, mimika czy ruchy ciała. W komunikacji interpersonalnej komunikacja niewerbalna odgrywa większą rolę niż słowa, dlatego jest ona niezwykle ważna, gdy poznajemy nową osobę. Pierwsze wrażenie można bowiem zrobić tylko raz, a duże znaczenie w postrzeganiu drugiego człowieka ma sposób, w jaki wygląda lub w jaki się zachowuje.

Pomimo że większość z nas myśli, że kluczową rolę w nadawaniu i odbieraniu komunikatu odgrywają słowa, to w rzeczywistości znaczenie komunikacji niewerbalnej jest niesamowicie duże. Sposób, w jaki odbieramy słowa naszego rozmówcy, zależy w znacznej mierze od jego zachowania czy wyglądu. Inaczej traktujemy bowiem osobę, która jest ubrana w schludnym i eleganckim stylu, a także wysławia się w sposób spokojny i zrównoważony, a inaczej osobę, która wygląda niechlujnie i nie okazuje nam należytego szacunku.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Donos do urzędu skarbowego

    O donosie Czy donos do urzędu skarbowego jest odpowiednim rozwiązaniem? Można przypuszczać, że jest to pytanie, które zadaje sobie mnóstwo osób. Można to zrozumieć, ale czy nie jest przypadkiem tak, że nad pewnymi sprawami wystarczy się chwilę zastanowić? Wydaje się, że często zapominamy, iż wielokrotnie sami sobie utrudniamy życie (a przynajmniej można odnieść takie wrażenie)….

    Read more
  • Wprowadzenie Druk wizytówek jest jednym z najważniejszych narzędzi w sferze biznesowej. To niewielkie, lecz potężne medium komunikacji, które pozwala przedstawić swoją firmę, zwięźle i elegancko, potencjalnym klientom i partnerom biznesowym. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się znaczeniu wizytówek, procesowi ich druku oraz najlepszym praktykom w projektowaniu i zamawianiu wizytówek. Znaczenie wizytówek Wizytówki odgrywają kluczową rolę w…

    Read more