Kancelaria upadłość konsumencka

Kancelaria upadłość konsumencka
W życiu człowieka mogą zdarzyć się takie sytuacje, jak niespodziewana utrata pracy lub choroba jego lub najbliższej osoby. Niestety często wtedy powstaje problem ze spłatą rat kredytowych. Pomóc może w takim wypadku kancelaria upadłość konsumencka. Nie jest to łatwa decyzja dla nikogo, kto znalazł się w takiej sytuacji, ale narastające odsetki karne za brak spłaty należności powodują jej przyspieszenie.

Oczywiście głównym skutkiem ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest umorzenie długów. Warto jednak pamiętać, iż nie zawsze dochodzi do ich całkowitego pozbycia się. Bardzo często sąd decyduje o ich częściowym umorzeniu, w następstwie czego ustala plan spłaty wierzycieli. Określając możliwości finansowe dłużnika wyznacza mu realne raty miesięczne.

Całkowite umorzenie długu jest natomiast możliwe tylko w jednym przypadku. Dłużnik nie posiada żadnego majątku, dzięki któremu mógłby pokryć zobowiązania. Zdarzają się natomiast takie długi, które nie mogą zostać umorzone. Należą do nich między innymi wszelkiego rodzaju grzywny, alimenty, renty na rzecz poszkodowanego oraz zobowiązania zatajone przed sądem.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Biuro rachunkowe Swarzędz

    Biuro rachunkowe Masz dość ciągłych formalności i niewyjaśnionych spraw w urzędzie? Przeraża Cię przygotowania sprawozdania finansowego? Chcesz powierzyć formalności Swojego biznesu zaufanemu i sprawdzonemu partnerowi? Usiądź wygodnie i odpręż się, a sprawy Twojej firmy i rozliczeń fajansowo podatkowych pozostaw Nam – Biuro Rachunkowe Swarzędz. Jesteśmy stabilnym, rzetelny biurem rachunkowym. Mamy doświadczenie i lata praktyki. Obsłużyliśmy…

    Read more
  • Komornik Poznań Wilda

    Egzekwowanie zadłużeń z pomocą komornika Często wyegzekwowanie spłaty zadłużenia trudne. W przypadku, gdy wszelkie wezwania nie przynoszą spodziewanego rezultatu konieczne jest zgłoszenie sprawy do sądu. Zazwyczaj w pierwszej kolejności prowadzone jest postępowanie upominawcze, w ramach którego wystawia się nakaz zapłaty. Termin na uregulowanie całego długu to 14 dni, po tym czasie sprawę przejmuje Komornik Poznań…

    Read more