Jak dotrzeć do klienta?

W dzisiejszych czasach najtrudniejszą kwestią nie jest wyprodukowanie dobrego towaru tylko jego sprzedaż. Konkurencja na rynku jest tak duża, że często bardzo trudno jest się wybić i wyróżnić z tłumu. Jeśli dany producent ma w swojej ofercie wysokiej jakości produkty i jednocześnie ma problemy ze zbytem powinien zastosować podstawowe zasady marketingu.

Przede wszystkim należy zastanowić się, czy oferowany produkt faktycznie spełnia oczekiwania potencjalnych nabywców. To, że produkt jest dobry zdaniem producenta nie oznacza automatycznie, że takie samo zdanie będą mieć konsumenci. Jeśli więc w danej firmie prowadzona jest produkcja folii opakowaniowej, trzeba zastanowić się przede wszystkim do kogo adresowany jest produkt. Inne parametry musi mieć folia przeznaczona do pakowania żywności, a inne folia stretch przewidziana do zabezpieczania dużych i ciężkich ładunków. Producent folii powinien więc zastanowić się, czy jego asortyment jest wystarczająco szeroki.

Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie cen rynkowych. Może się bowiem okazać, że dany produkt jest po prostu za drogi w stosunku do tego, co proponuje konkurencja. Ważne są także używane kanały dystrybucji. Często producent jest przekonany, że na tym polu wszystko funkcjonuje prawidłowo, a tymczasem towary mogą być trudno dostępne dla klienta.

Bardzo ważnym ogniwem działania każdej firmy jest także prawidłowa obsługa klientów. Nie pomoże nawet najlepszy jakościowo produkt, jeśli dostawy będą nieterminowe a obsługa nieuprzejma i mało pomocna. Obsługując klientów warto uważnie słuchać ich uwag i pytać, co sądzą o produktach. Bardzo często są to cenne wskazówki.

Każdy producent nawet jeśli ma wielu stałych klientów powinien ciągle pozyskiwać nowe rynki zbytu. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia reklama. Prezentując produkt w reklamach trzeba eksponować korzyści, jakie uzyska klient dzięki zakupowi. Praktyka pokazuje, że jest to bardzo dobra strategia promowania produktów.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Bilbordy reklamowe

    Bilbordy reklamowe są jednym z najpopularniejszych narzędzi marketingowych, które służą do promocji produktów, usług i marek. Stanowią efektywną formę reklamy zewnętrznej, która ma na celu dotarcie do jak największej liczby potencjalnych klientów. Bilbordy są umieszczane w strategicznych miejscach, takich jak ruchliwe skrzyżowania, autostrady czy centra handlowe, gdzie są widoczne dla dużej liczby osób. Rola bilbordów…

    Read more
  • Kancelaria upadłość konsumencka W życiu człowieka mogą zdarzyć się takie sytuacje, jak niespodziewana utrata pracy lub choroba jego lub najbliższej osoby. Niestety często wtedy powstaje problem ze spłatą rat kredytowych. Pomóc może w takim wypadku kancelaria upadłość konsumencka. Nie jest to łatwa decyzja dla nikogo, kto znalazł się w takiej sytuacji, ale narastające odsetki karne…

    Read more