Ekonomia

Jak wiadomo, inwestowanie w złoto cieszy się na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy naprawdę ogromną popularnością. Jeśli spojrzymy na wyniki, osiągane przez niektóre fundusze inwestycyjne lokujące swoje środki w kontraktach na złoto, zauważymy, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy powiększyły one swoją wartość o średnio kilkadziesiąt procent. Wielu espertów oraz dziennikarzy, zajmujących się szeroko rozumianą ekonomią, jest przekonana, że złoto nadal będzie drożało a w koskwencji, że jest to obecnie najlepsza forma inwestowania pieniędzy. Należy jednak zadać pytanie, czy tak jest w rzeczywistości? Wiemy przecież z doświadczenia, że wycena złota pozostaje w ścisłej korelacji z sytuacją gospodarczą krajów, które są największymi nabywcami tego kruszcu, a więc na przykła Chin. Każde poważniejsze tąpnięcie na chińskiej giełdy natychmiastowo przekłada się na znaczacy spadek notowań złota. W tym kontekście widzimy więc, że inwestowanie w ten metal szlachetny wcale nie jest rozwiązaniem tak pewnym, jak to niektórzy przedstawiają.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Donos do urzędu skarbowego

    O donosie Czy donos do urzędu skarbowego jest odpowiednim rozwiązaniem? Można przypuszczać, że jest to pytanie, które zadaje sobie mnóstwo osób. Można to zrozumieć, ale czy nie jest przypadkiem tak, że nad pewnymi sprawami wystarczy się chwilę zastanowić? Wydaje się, że często zapominamy, iż wielokrotnie sami sobie utrudniamy życie (a przynajmniej można odnieść takie wrażenie)….

    Read more
  • Reklama wielkoformatowa

    Wprowadzenie Reklama wielkoformatowa to jedna z najbardziej efektywnych form reklamy zewnętrznej. Obejmuje różnorodne nośniki reklamowe, takie jak billboardy, banery, plakaty czy telebimy. Dzięki swojej imponującej skali i kreatywnemu wykorzystaniu przestrzeni, reklamy wielkoformatowe przyciągają uwagę potencjalnych klientów i skutecznie promują produkty i usługi. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu rodzajowi reklamy i omówimy jej…

    Read more